מרגיה ומעורר מדיטציה

עיצוב גינה בסגנון יפני

גן יפני

גן יפני

מוכנים למשהו שונה בגינה שלכם? להתבונן בגשרים יפניים. גשרים בריכות נוי יפהפיים המכניסים את המזרח הרחוק לחצר האחורית או לגינה שלכם. גן יפני מתאים לכל גודל השטח שיש לכם בחצר, מרפסת, גג או פאטיו

עיצוב גן יפני

עיצוב גינה בסגנון יפני שונה בהרבה מהעיצוב בסגנון מערבי. הרוב יגידו שגן יפני מרגיע הרבה יותר את הנפש ומעורר שלווה ומדיטציה. עיצוב גינה בסגנון יפני זאת מסורת תרבותית של גינון שנועדה לייצר סצנה המחקה את הטבע ככל האפשר. 

בעזרת עצים, שיחים, סלעים, חול, גבעות מלאכותיות, בריכות ומים זורמים, הגינה הופכת לצורת אמנות המשקפת את האופי היפני. 

מסורות הזן והשינטו הן העיקריות בתרבות היפנית, ובגלל זה לגנים מצב נפשי מהורהר ומשקף.

השיטות הבסיסיות לתפאורה הן קנה מידה מופחת, המסמל את הנוף המושאל מהטבע. 

עיצוב גן בקנה מידה מופחת זאת אומנות שמחקה סצנות מהנוף בטבע, הרים, נהרות, עצים, ושכפולו בקנה מידה קטן יותר. סימבוליזציה כוללת הכללה והפשטה. 

דוגמה לכך יכולה להיות שימוש בחול לבן כדי לסמן את האוקיאנוס. ישנן מצבים כאשר האומנים ישתמשו במשהו כמו ים או יער כרקע, אך בסופו של דבר זה יהפוך לחלק חשוב מהסצינה.

סוגי גינון יפני

ישנם שני סוגים של גינון יפני. גן Tsukiyami הוא גן גבעות ומורכב בעיקר מגבעות אגמים ובריכות. Hiraniwa שהוא ההפך הגמור, הוא שטוח ללא גבעות אגמים או בריכות.

האלמנטים הבסיסיים המשמשים את הגינון היפני כוללים סלעים, חצץ, מים, אבנים, גשרים, גדרות ופרגולות. סלעים משמשים כחתיכות מרכזיות ומביאים נוכחות של רוחניות לגינה. על פי מסורת השינטו, סלעים מגלמים את רוח הטבע. 

חצץ מגדיר את פני השטח ומשמש לחיקוי זרימת המים כאשר הם מסודרים כראוי. 

אבנים יוצרות גבול ומפוסלות בצורת פנסי רחוב. מים; בין אם זה בצורה של בריכה, נחל או מפל, הוא חלק מהותי מהגן היפני. 

זה יכול להיות בצורה ממש של מים או מוצגים על ידי חצץ, זה חיוני לאיזון הגנים היפני.

צמחי בונסאי

ישנן כמה צורות וסוגים של צמחים שהם חתימה של גינון יפני, כאשר העיקרי שבהם הוא בונסאי. בונסאי זאת אומנות לייצר עצים וצמחים בגודל קטן יותר כמו אורן, ברוש, הולי, ארז, דובדבן, אדר, ואשור, העצים בצורה של עץ בגודל רגיל. 

עצים אלה נעים בין חמישה סנטימטרים למטר ונשארים קטנים על ידי גיזום, שתילה מחדש, וחיבור הענפים.

גשרים יפנים

גשרים יפניים מוסיפים אלגנטיות לגנים ונראים יפה כשמניחים אותם מעל בריכת קוי או מצע נהר יבש בסגנון יפני. ישנם פרחים רבים, שיחים ועצים המחמיאים גם לגשרים יפניים.

אם אתם מעוניינים בגשרים יפניים לגינה שלכם, אולי תרצו לחפש באינטרנט רעיונות והצעות. ישנם אתרים מעולים שלא רק עם הגשרים אלא יש מידע על תכנון חלל גן שלם בסגנון יפני.

רבים מהעיצובים לגשרים יפניים אלה לקוחים מציורים עתיקים. הגשרים היפניים חינניים וייחודיים. מקם גשר יפני בגינתך וצור מרחב למדיטציה, אזור שקט להתבוננות וחלומות. אלה רק כמה מהיתרונות של גשר יפני.

יתכן שתרצה להתחיל לתכנן גשר יפני על ידי סקר החלל שאתה צריך לעבוד איתו. 

וודא שהגשר היפני בגודל הנכון. הגשר היפני לא ייראה מקסים כמו שצריך אם הוא גדול מדי או קטן מדי עבור האזור. חשבו היטב על שאר הדברים שיהיו לכם בחלל. 

תרצו לתאם את הפרחים, העצים וכל אלמנטים קישוטיים אחרים בהם אתם מתכננים להשתמש. אם יש לך בריכה תצטרך לקבוע את הגשר היפני הטוב ביותר לבריכה.

גן הוא מקום נפלא להירגע  ולמדיטציה. בין אם מדובר בגן יפני ובין שהוא גן  מערבי, עיצוב, בנייה ושתילה הוא אירוע משפחתי נהדר.

תמונות של גן יפני

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
0559100460
כפר נופך
Call Now Button
Open chat