התקנת דשא סינטטי

דשא הוא הפתרון המקובל בגינות ושטחים ציבוריים כאשר רוצים לחפות את הקרקע במשהו אסתטי שיכניס קצת אווירה ירוקה למרחב האורבני. אך דשא טבעי הוא אינו האפשרות היחידה.

היום ניתן להשיג דשא סינתטי איכותי המהווה תחליף של ממש לדשא הטבעי. כמו כל דבר יש לו יתרונות ויש לו חסרונות. במאמר זה נבחן את היתרונות והחסרונות של דשא סינתטי.

התקנת דשא סינטטי- יתרונות

חסכוני במים – במדינת ישראל אשר סובלת ממחסור תמידי במים ישנה חשיבות רבה לחסכון במים, הן בגינות הפרטיות והן בגינות הציבוריות.

דשא המכסה שטחים גדולים הוא צרכן גדול של מים יקרים ורבים מחפשים אחר שיטות לחסוך בהוצאות המים. בעזרת דשא סינתטי ניתן לחסוך בהוצאות המים בצורה משמעותית, הוא פשוט אינו דורש השקיה.

עמיד בפני דריכה – כולנו ידועים שכאשר דורכים על הדשא הטבעי וכאשר הילדים משחקים ומשתוללים, נגרם לו נזק.

כמובן שהדשא יכול להתאושש בסופו של דבר אך כאשר דורכים עליו באופן קבוע הנזק המתמשך גדול מיכולת ההתאוששות הטבעית ויכולות להתפתח קרחות. דשא סינתטי לעומת זאת מגלה עמידות בפני דריכות.

מראה יפה ואחיד – דשא טבעי מושפע מתנאי מזג האוויר, החשיפה לשמש, ההשקיה, הדישון ועוד. כל שינוי בתנאים משפיע על מראה הדשא וצבע עליו.

כאשר ישנם משטחים מחופים בדשא טבעי, חלקם שונים של הדשא הזוכים לתנאים מעט שונים עלולים לקבל מראה לא אחיד.

יתכן שבחלקים מסוימים יהיה דשא צפוף ובריא, באחרים קצת פחות, תיתכן הצהבה של העלים וכו‘. שימוש בדשא סינתטי מאפשר לכם ליהנות ממראה אחיד בכל עונות השנה.

מתאים לכל מקום – ללא תלות בסוג הקרקע, בעזרת דשא סינתטי ניתן אפילו לחפות משטחים מסוג אחר, כמו למש בטון.

תחזוקה מינימלית – לעומת הדשא הטבעי הדורש גיזום, השקיה, דישון ותשומת לב רבה, הדשא הסינתטי אינו מבקש הרבה תשומת לב והתחזוקה שלו היא מינימלית.

מידי פעם יש לנקותו מאבק בעזרת מים וסבון.

מתאים לצל – יתרון נוסף של דשא סינתטי הוא היכולת להשתמש בו בשטחים מוצלים אשר אינם מקבלים אור שמש ישיר, דבר הנדרש עבור דשא טבעי.

עמיד בשמש – קרני הUV בדרך כלל גורמות לדהיית צבע במוצרים סינתטיים. אך דשא סינתטי מגיע עם ציפוי הגנה מפני קרינת השמש.

התקנת דשא סינטטי – חסרונות

הברשת הדשא – דשא סינתטי אומנם עמיד יותר בפני דריכות מרובות בהשוואה לדשא טבעי,

אך כאשר דורכים עליו באופן קבוע ויום יומי הוא דורש הברשה אחת לשבועיים על מנת לאפשר לו לזקוף את עליו ולהיראות במיטבו. ניתן לעשות זאת בעזרת מטאטא כבישים.

התחממות – בשעות בהן השמש מכה בחוזקה הדשא הסינתטי עשוי להתחמם. זה לא גורם לו נזק אך התחושה אינה נעימה.

בדרך כלל איננו מקיימים פעילויות על הדשא תחת שמש ישירה אך במידה ורוצים לעשות זאת ניתן לקרר אותו מעט באמצעות מים. כמו כן ניתן להשתמש בפתרונות הצללה.

הדשא הסינתטי על יתרונותיו הרבים מהווה גם השקעה משתלמת לאורך זמן ואין זה מפתיע שרבים בוחרים בדשא סינתטי עבור גינותיהם.