מערכת הידרופוניקה

אתם חיים במאה ה21. אתם בטח חושבים שאתם יודעים מזה אומר – טלפונים חכמים, פייסבוק, טוויטר, סיינטולוגיה ואופניים חשמליות. כל אלה נכנסו אל המאה הזאת בעוצמה חזקה מאוד ואי אפשר להתעלם מהם.אבל האם ידעתם שכיום אחוז גדל והולך מהגידולים כבר לא גדל באדמה?

אני אישית הופתעתי כאשר גיליתי זאת בסדנה שהתבצעה בגג של דיזיגוף סנטר, שם ראיתי גידולים שונים ומשונים. החל מחסות ועד צמחים גדולים, כאשר המכנה המשותף של כולם הוא שהם גדלים על מצע המנותק מהאדמה. אם אתם מבולבלים זה מובן לגמרי, מזל שאנחנו כאן כדי להסביר על הנושא!

מהי הידרופוניקה?

הידרופוניקה היא גידול צמחים על מצע מים. הידרו-מים, פוניקה-עבודה. מדובר על טכנולוגיה שבה צמחים גדלים ללא אדמה אלא אך ורק עם מים.

נתגלה שהאדמה משמשת כמאגר של חומרים מזינים לצמח, אך למעשה אם במים מכניסים חומרים אלו, ניתן להיפטר מהאדמה.

ישנם מספר שימושים להידרופוניקה.

הראשון הוא שהיא מאפשרת יצירה של סביבה מאוד מבוקרת של גידול צמחים, וכך מסירה משתנים רבים מהנושא. השנייה והעיקרית יותר היא התפוקה הגבוהה שניתן להגיע אליה באמצעות טכנולוגיה זו והזמן

המועט שלוקח לצמח לגדול לגודל מלא ולרוב גם להיות באיכות גבוהה יותר עם פחות כימיקלים. התחום התפתח במהירות מאוד גבוהה משום שהוא רווחי מאוד. חוץ מהזמן המועט והתפוקה הגבוהה, ניתן לגדל את הצמחים בצפיפות הרבה יותר גבוהה.

הידרופוניקה-איך זה עובד?

שמים את הצמחים במערכת הידרופונית שבה השורשים של הצמח נמצאים במים בעוד שגוף הצמח נמצא מחוצה להם. המים הם מדושנים ומכילים את כל חומרי ההזנה שהצמח מחפש ולכן הם הדבר הטוב ביותר שהצמח יכל לבקש. במערכת המים גם עוברים חימצון מכיוון וגם חמצן דרוש לצמחים כדי לשרוד.

כמובן שצמחים מייצרים הרבה יותר חמצן מצורכים, אבל עדיין יש להם צורך בכמות מסוימת של חמצן. ישנם מספר מערכות הידרופוניות שונות, שלכל אחת יתרונות וחסרונות. המערכת המוכרת ביותר היא "רפסודות צפות". במערכת זו שמים את הצמחים בחורים יעודיים בקלקר, שם הם גדלים מעל המים בצפיפות גדולה ביותר.

מערכת נוספת היא באמצעות "צינורות הזנה מינימלים", שם צינור עולה לגובה במדרגות שונות, כאשר בכל מדרגה יש מספר צמחים. היתרון בדרך זו היא שניתן לשים צמחים שיגיעו למשקל רב יותר וגובה גדול יותר. החיסרון הוא הצפיפות הנמוכה.זו המאה ה21 ויש המון שיטות לגידול צמחים.

גם אתם יכולים להנות מטכנולוגיה זו מכיוון והיום יש המון מערכות הידרופוניות ,שניתן לשים בבתים פרטיים עם ציוד מתאים כדי לגדל את האוכל האורגני הטוב ביותר ממש אצלכם בבית.

עבודות שלנו
הקודם
הבא
ניסיון רב בתחום
מחירים תחרותיים
אמינות מקצוענות
אחריות על כל עבודה
0
מספר הלקוחות המרוצים
אסתי איילון
סביון
קרא עוד
שירות נפלא! קיבלתי הסבר מעולה על העבודה שהולכת להתבצע אצלי בגינה ולהפתעתי הרבה הם עשו כל מה שאמרו ועמדו בזמנים שקבעו, התוצאה פשוט נהדרת, תודה רבה!
איתי פז
תל אביב
קרא עוד
חברה פשוט מעולה, עשו עבודה מדהימה במחיר הוגן לחלוטין, שמח שבחרתי בהם לבצע עבורי את הפרוייקט בבית ובטוח שאשתמש בהם שוב בעתיד! ממליץ בחום לכולם!
שובל זוסמן
רמת גן
קרא עוד
פשוט וואוו! אנשים מקסימים שעשו עבודה עוד יותר מקסימה, ממש מרוצה מהעבודה, מהשירות, מהיחס ומהמחיר! תודה רבה על ההשקעה בהחלט חברה מעולה.
הקודם
הבא
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
0559100460
כפר נופך
Call Now Button
Open chat