טיפוח גינה 

אחרי ששילמנו לגנן מקצועי שיצור לנו גינה יפה ושווה, עכשיו צריך לשמור שהיא תהיה יפה ושווה.
במאמר הזה אתן לכם את חמשת הטיפים שלי לשמירה על גינה מטופחת ושמחה.
קבעו לו"ז קבוע לטיפול בגינה
כמו שאתם מסתפרים פעם במספר שבועות, או הולכים לסופר אחת לכמה ימים, ככה גם צריך שיהיה זמן קבוע לטיפול בגינה. זהו הכלל החשוב ביותר ואיתו צריך להתחיל.

ניהול זמן יעיל


בגינה יש מספר רב של צמחים. הם מתחלקים לעצים, שיחים, פרחים והדשא. לכל אחד מהם יש את הדרישות שלו לתחזוקה. לכל אחד מהם יש את הזמן שצריך להשקיע בו.
לכן חשוב שכאשר אתם הולכים לטפל בגינה אל תחלקו את הזמן שלכם באופן שווה בין כל הצמחים. אתם צריכים לקבוע סדר עדיפויות כאשר הצמחים שדורשים יותר עבודה יזכו לתשומת הלב שלכם בהתחלה, ואחר כך תתנו תשומת לב לשאר הצמחים.

רכשו ציוד לטיפול בגינה
לאחר שיש לכם את הלו"ז הקבוע ואתם יודעים כיצד לנהל את הזמן, עכשיו אתם צריכים שיהיה לכם את הציוד הנדרש כדי לטפל בגינה. כמו שלא תצאו לריצה ללא נעליים, ככה אי אפשר לטפל בגינה ללא מזמרה, מכסחת דשא, כף חפירה, כפפות גינה, דשן וכו'.
ניתן למצוא את כל הכלים האלו בACE לפעמים גם בהום סנטר. לאחר רכישתם כמובן אתם צריכים לדעת איך להשתמש בהם, ולזה יש מדריכים מצויינים ביוטיוב.

טיפוח גינה טיפים נוספים

טפלו בצמחיה חולה
כמו שאדם חולה לא צריך להגיע לעבודה כי אחרת הוא עלול להדביק את שאר האנשים, כך צמח חולה לא צריך להישאר ביחד עם שאר הצמחים כי כך הוא עלול להדביק אותם. במידה ויש לכם חומרי הדברה השתמשו בהם על הצמח החולה משום שחרקים הם הסיבה לרוב מחלות הצמחים. כמו כן במידה ואתם רואים שמדובר רק בענף קטן או מספר עלים, השתמשו במזמרה כדי לחתוך אותם והוציאו אותם מאזור הצמחייה.

טיפוח גינה-השקיה


זה אולי לא יפתיע אתכם אבל עדיין חשוב לא רק לדעת את הנתון אלא גם ליישם אותו:
הסיבה שצמחים נובלים היא ב99% מהמקרים חוסר במים. לכן במידה ואתם רואים שהצמח נהיה "עייף" אז תדאגו שהוא יקבל תוספת נוזלים במהירות. יש צמחים שצריכים הרבה מים וזה בסדר. אם אתם רוצים לחסוך במים שתלו צמחים אחרים במקומם.
אלו הם חמשת הטיפים שלי לשמירה על הגינה. מצאתי אותם יעילים וטובים.
אני מאחל לגם גינה יפה ומטופחת. וזכרו ש"עולם הגינון" תמיד נמצא כאן כדי לתת את הטוב ביותר לגינה שלכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
0559100460
כפר נופך
Call Now Button