ויטמינים שבפירות

ויטמינים שבפירות

הקדמה: מהם הויטמינים הטובים ביותר בפירות וירקות?
ויטמינים הם חומרים אורגניים הנחוצים לתפקוד תקין של הגוף. ניתן לסווג אותם לשתי קבוצות: מסיס במים ומסיס בשומן.

ויטמינים מסיסים במים הם ויטמינים B, C וחלק מהוויטמין A. לא ניתן לאחסן את הויטמינים המסיסים במים בגוף, ולכן יש לבלוע אותם על בסיס יומי.

ויטמינים מסיסים בשומן הם ויטמינים A, D, E, K וחלק מהוויטמין B Complex. אלה יכולים להיות מאוחסנים ברקמת שומן ולכן אין צורך לצרוך אותם כל יום.

ויטמינים חיוניים לגופנו. הם עוזרים בייצור הורמונים, אנזימים וכימיקלים חשובים אחרים. בפירות ובירקות יש הרבה ויטמינים החיוניים לגופנו.

הוויטמין הטוב ביותר בפירות, הוויטמינים הטובים ביותר, טבלה:

– ויטמין A נמצא במשמשים, מנגו, פפאיה ואפרסקים

– ויטמין B נמצא באבוקדו

– ויטמין C נמצא בתפוזים

– ויטמין D נמצא בחלב

– ויטמין E נמצא בתרד

הקדמה: היתרונות של אכילת פירות יומית
היתרונות של אכילת פירות יומית הם רבים. הם עשירים בויטמינים ומינרלים שהגוף שלנו צריך לתפקודים שונים.

פירות מכילים מגוון ויטמינים ומינרלים כמו ויטמין A, ויטמין C, אשלגן, חומצה פולית ומגנזיום. רכיבי תזונה אלו מסייעים לעור בריא, שיניים וחניכיים בריאים, מערכת חיסונית בריאה, צמיחת וחלוקת תאים בריאה, שמירה על רמות לחץ דם שכבר נמצאות בטווח התקין ועוד יתרונות רבים.

פירות הם דרך בריאה ונוחה לקבל ויטמינים ומינרלים.

היתרונות של אכילת פירות יומית הם רבים וכוללים הפחתת הסיכון למחלות כרוניות, שיפור העיכול, אספקת ויטמינים ומינרלים חיוניים, חיזוק המערכת החיסונית, קידום ירידה במשקל, העלאת רמות האנרגיה, קירור טמפרטורת הגוף באקלים חם וכו'.

מהם היתרונות של אכילת פירות? אכילת פירות טובה לבריאות שלך מכיוון שהיא מכילה ויטמינים ומינרלים חיוניים שהגוף שלך צריך כדי לתפקד כראוי. פירות מכילים גם סוכרים טבעיים המספקים אנרגיה לגוף שלך. פירות אפשר לאכול כחטיף או כחלק מארוחה. טעמם טעים וניתן לאכול אותם לבד או עם מאכלים אחרים כמו יוגורט או דגנים לתוספת טעם. ישנם סוגים רבים ושונים של פירות לבחירה כגון תפוחים, תפוזים, בננות, ענבים – יש משהו לכל אחד!

ויטמין C – הוויטמין המוכר ביותר אך לא בהכרח הטוב ביותר בפירות וירקות
ויטמין C הוא הוויטמין המוכר ביותר בפירות וירקות. זהו גם נוגד החמצון הידוע ביותר. עם זאת, ישנם ויטמינים אחרים שחשובים לא פחות כמו ויטמין A, ויטמין B6 וויטמין K.

הוויטמין הידוע ביותר אך לא בהכרח הטוב ביותר בפירות וירקות הוא ויטמין C. זה עשוי להיות נוגד החמצון הידוע ביותר אך ישנם ויטמינים אחרים שחשובים לא פחות כמו ויטמין A, ויטמין B6 וויטמין K.

נכון שוויטמין C הוא הוויטמין המוכר ביותר בפירות וירקות. זה גם נכון שזה לא בהכרח הטוב ביותר. מאמר זה ידון במה עשוי להיות פרי ויטמין C הטוב ביותר, כמו גם כמה מהיתרונות של ויטמין C עבורך.

ויטמין C, או חומצה אסקורבית, הוא חומר תזונתי מסיס במים המצוי בכל היצורים החיים. הוא התגלה לראשונה בשנת 1869, כאשר הוא בודד ממיץ לימון ונקרא "acidum ascorbicum".

ויטמין D – ויטמין "שמש" שעלול להיות רעיל במינונים גבוהים
ויטמין D הוא ויטמין מסיס בשומן הידוע ביותר בתפקידו בבריאות העצמות והשיניים. זה גם ממלא תפקיד במערכת החיסון, תפקוד השרירים, רמות הסוכר בדם והגנה מפני סוגי סרטן מסוימים. ויטמין D ניתן להשיג באמצעות תזונה או חשיפה לקרני UV מאור השמש.

השמש היא המקור העיקרי לויטמין D והוא אינו רעיל במינונים גבוהים כי הוכח שהגוף מווסת כמה ויטמין D אנחנו צריכים.

היתרונות של ויטמין D ידועים. זה חשוב לבריאות העצם, ועוזר לווסת את המערכת החיסונית. ויטמין D חיוני גם לספיגת סידן וזרחן, הדרושים לעצמות חזקות. אבל יותר מדי ויטמין D יכול להיות רעיל.

ויטמין D הוא ויטמין מסיס בשומן שהגוף שלנו יכול לייצר כשהוא נחשף לאור השמש. מחסור בויטמין זה עלול להוביל למספר בעיות בריאותיות, כולל חולשת שרירים, כאבים בעצמות ודיכאון. 

fruitdesign- עיצוב פירות לאירועים

ויטמינים שבפירות

מאמרים נוספים

Open chat
1
צריכים עזרה?
שלום! נשמח לעמוד לשירותכם
Call Now Button