לבית למדשרד או מרפסת

קיר ירוק

גרינוויו- תכנון עיצוב והקמת גינות

קירות ירוקים

חברת גרינוויו הינה מובילה לתכנון, הקמה ותחזוקת גינות. החברה פועלת בישראל מעל עשור ובעלת ניסיון של מעל ל-100 פרויקטים ברחבי הארץ. חשיבות התכנון והביצוע של הפרויקט מראש ייתן ללקוח שקט ושביעות רצון לאורך זמן וזאת בעלות התחזוקה הנמוכה והמשתלמת ביותר. גרינוויו מספקת אחריות ארוכת טווח למוצריה ולצמחים 

קירות ירוקים
פרוייקטים שביצענו
עבודות שלנו

לבית

למשרד

למרפסת

לביניין

מוצרים מוביליים
מערכת 48 צמחים
תעלות מרובעות, מתאים לחצר
מערכת הידרופונית 24 צמחים
תעלות מרובעות, מתאים לחצר

קיר ירוק 

המציאות האורבנית, אשר  אינה משאירה לנו הרבה אפשרויות לטיפוח גינה, מאלצת אותנו להיות יצירתיים, וכך אנו מוצאים פתרונות מעניינים כמו קירות ירוקים. הפתרון של קירות ירוקים בבית הוא פתרון יצירתי ונהדר ויש לו יתרונות רבים.

קירות ירוקים הם טרנד עולמי אשר הולך ותופס תאוצה. האמת שהם לא דבר חדש, אך ככל שהצפיפות בעולם גדלה וככל שהערים תופסות את מקומו של הטבע, אנו מתחילים להבין את הצורך בקירות ירוקים. היום ניתן למצוא יותר חברות המתעסקות בהקמה ותחזוק של קירות ירוקים ומוצרים ייעודיים לקירות ירוקים.

בעולם כולו אנו רואים טרנדים של חקלאות ורטיקלית ואנשים רבים מתעניינים בהקמת הקיר הירוק בבית, במרפסת, במשרדים ובמקומות ציבורים . אז מה צריך לדעת על קירות ירוקים  ואיך אפשר להקים אחד כזה. במאמר זה נדבר על היתרונות של קירות עם צמחים, על יישומיו השונים בבית ובמרפסת, על התכנון וההקמה של קירות ירוקום וגם כמה מילים על המחיר.

יתרונותיו של קירות ירוקים

הערים שלנו דחקו את הטבע ובמקומו הביאו לנו גושי בטון. קיר ירוק מאפשר לנו להביא קצת טבע אל תוך הנוף העירוני ולפצות ולו במעט על מה שלקחנו מהטבע. הצמחים כידוע הם מקור חשוב לחמצן ויש להם תרומה חשובה לאיכות האוויר שאנו נושמים, בעזרת קיר ירוק אנו יכולים להפוך את הקירות שלנו למייצרי חמצן ומשפרי איכות האוויר.

קיר ירוק הוא אלמנט עיצובי יוצא דופן אשר משפיע על מראה הבתים, המשרדים והערים באופן כללי. הוא הופך אותן ליפות ונעימות יותר וגם משדר לנו תחושות נעימות ומרגיעות – הוא גורם לנו להרגיש טוב.

אך קיר ירוק הוא לא רק תוספת אסתטית, הוא יכול לתרום ליצירת בידוד אקוסטי ואף לצנן מעט את הטמפרטורה בבית, דבר שיכול להביא לחיסכון בהוצאות האנרגיה.

קירות ירוקים גם מאפשר לנו ליהנות מצמחי תבלין, פרות וירקות במידה ואלו הם הצמחים שהחלטנו לשתול בו. כך ניתן ליהנות ממקור מזון טרי ואורגני זמין.

לבית

בבית יכול להיות תוספת מעניינת לביתכם, אך חשוב לבצע אותו נכון. המרחק בין החזון של הקיר הירוק ומלבלב, לבין קיר עלוב ומוזנח בפועל, הוא קצת מאוד. לכן חשוב לתכנן אותו היטב ולקחת בחשבון את כל הגורמים החשובים אשר משפיעים על הקיר וקשורים להקמתו, כמו למשל: השקיה, דישון, תנאי תאורה הולמים וסוגי הצמחים. תכנון נכון יאפשר לכם ליהנות מקיר ירוק ומשגשג בכל עונות השנה.

למרפסת

הרבה אנשים בוחרים דווקא בקיר ירוק למרפסות והאמת שזהו רעיון נפלא וגם נראה מעולה. המרפסת היא בהחלט מקום אידאלי לגידול צמחים וקיר ירוק יכול לשגשג במרפסת בקלי קלות. הרבה אנשים אוהבים להתקרב אל הטבע ולכן הם בוחרים באפשרות הזו. קיר ירוק למרפסת יכול להיות גם אמצעי להפרדה בין מרפסות בצורה אסתטית ונעימה.

בנייה והקמה

ישנן טכניקות שונות לבניית קיר ירוק לבית, החלט מערכות מוכנות להתקנה עצמת, דרך אלתורים בשיטת עשה זאת בעצמך ובקבוקי פלסטיק ממוחזרים, ועד התקנה מקצועית באמצעות חברת גינון המתמחה בתחום. כמו תמיד מחיר הוא אחד השיקולים, אך ברור שאם תשקיעו יותר תקבלו תוצאה טובה יותר. אולי לא קיים סטנדרט למדידת איכותו של קיר ירוק, אבל בואו נהייה הגיונים. כאשר אנו מתקינים קיר ירוק בבית, או בכל מקום אחר, נצפה לקיר שיעמוד בתנאים הבאים:

  1.  שיעניק לנו חיפוי מושלם של הבטון, ללא קרחות וסימנים של חוסר אחידות. קיר שפשוט נראה טוב.
  2.  אשר אינו מייצר כמויות גדולות של לכלוך.
  3.  שקל לתחזק אותו.
  4. איננו רוצים לראות את צינורות ההשקיה והניקוז, כמו גם את שאר התשתיות התומכות בקיר.

השיקולים בבניית קיר ירוק הדרופוני

כאשר אנו מתכננים קירות ירוקים עלינו לקחת בחשבון שיקולים שונים. למשל אנו צריכים לבחון את המיקום שבו אנו רוצים להתקין את הקיר הירוק. צמחים נזקקים לתאורה ועלינו לבדוק מהם תנאי התאורה הטבעית שיש במקום, אולי אפילו נצטרך להשתמש בתאורה מלאכותית. אלו הם ממש לא פרטים שוליים, הם יכולים להשפיע על התוצאה בצורה מכרעת.

זכרו כי ישנם סוגים שונים של צמחים ולכל סוג של צמח נדרשים תנאי אור שונים. ישנם צמחים אשר אוהבים שמש ישירה, אחרים אוהבים הרבה אור אך ללא שמש ישירה, וישנם גם אלו אשר משגשגים בצל. ולא רק את תנאי האור ניקח בחשבון, אלא את מזג האוויר באופן כללי.

לצד תנאי התאורה ומזג האוויר, עלינו לחשוב על התשתיות הדרושות לצורך הקמתו ותפעולו . ברמת העיקרון אנו זקוקים לכלי שתילה וקונסטרוקציה אשר תחזיק אותם, כמו גם מערכת להשקיה, דישון וניקוז עודפי המים. צריך להחליט גם על מצע הגידול אשר יכול להיות מצע אורגני או מצע גידול הידרופוני.

ישנן דרכים שונות להקים קיר עם צמחים במרפסת. יצרנים שונים וחברות גינון שונות פיתחו שיטות שונות להקמת קירות ירוקים . בסופו של דבר יצרנים שונים וגננים שונים השיגו את אותן התוצאות בשיטות שונות. הדגש החשוב להקמת הקיר  במרפסת הוא תכנון וביצוע מקצועי.

הקיר הירוק הוא קיר חי ולכן תכנונו והקמתו חייבים להתבצע על ידי גננים. הם אלו אשר מכירים את הצמחים ותנאי הגידול שלהם הכי טוב, הם יודעים כיצד לבחור את הצמחים הנכונים בהתאמה לתנאי הסביבה.

קיר ירוק מחיר

מחיר תלוי במשתנים שונים, כמו למשל גודל השטח שרוצים לכסות גובהו, היקף התשתיות הדרושות, הבקשות המיוחדות של הלקוח וכל דבר אשר ישפיע על מורכבות ההקמה. חשוב לזכור שכל כשל בתכנון ובביצוע של קיר ירוק יביא לתוצאות מאכזבות והקיר עלול להיראות די עלוב ומאכזב. לכן כאשר אתם חושבים על קיר ירוק מחיר, לפעמים עדיף להשקיע קצת יותר ולהיות בטוחים שתקבלו תוצאה טובה ומשביעת רצון אשר תחזיק מעמד במשך שנים.

גרינוויו- ריהוט גן,שירותי הקמת גינה,מכירה והתקנת דשא סינטטי , ייצור והתקנת מערכת הידרופוניקה

קירות ירוקים במרפסת

מאמרים נוספים
הידרופוניקה בתנאי פנים
הידרופוניקה תנאי פנים

גידול הידרופוני בתוך הבית הידרופוניקה – גידול בתנאי פנים שיטת ההידרופוניקה, המאפשרת לנו לגדל צמחים ללא מצע אדמה, מתאימה לשימוש גם בתנאי חוץ וגם בתנאי

קרא עוד »
הידרופוניקה תנאי חוץ
הידרופוניקה תנאי חוץ

הידרופוניקה-outdoor הידרופוניקה – גידול בתנאי חוץ חקלאות הידרופונית ניתן לקיים בתנאי חוץ ותנאי פנים, לכל צורת גידול יש את היתרונות והחסרונות שלה.  חקלאות הידרופונית בתנאי

קרא עוד »
אקוואפוניקה
אקוופוניקה

אקוואפוניקה שיטה אקוואפונית (aquaponics) חקלאות היא מושג המתייחס לכל התחום שעוסק בגידול מזון, מספוא ומוצרים שונים אשר מקורם מצמחים או בעלי חיים.  בתוך החקלאות נמצא

קרא עוד »
חקלאות הידרופונית
חקלאות הידרופונית

חקלאות הידרופונית חקלאות הידרופונית עוסקת בגידול צמחים בעזרת מים. כלומר לצמחים אין מצע אדמה כפי שיש להם בטבע, או בחקלאות המסורתית.  במקום זה הצמחים מוחזקים

קרא עוד »
הידרופוניקה ביתית
הידרופוניקה ביתית

הידרופוניקה ביתית-למי שלא מכיר, או אולי שמע את המושג אך לא באמת מבין את משמעותו – הידרופוניקה היא שיטת גידול חקלאית המגדלת צמחייה במצע שאינו אדמה. בשיטה זו הצמח סופח את חומרי המזון להם הוא זקוק ישירות מהמים. לא סתם פיתחו את שיטת הגידול ההידרופונית, יש לה יתרונות רבים שבין היתר נדבר גם עליהם.

קרא עוד »
Open chat
1
צריכים עזרה?
שלום! נשמח לעמוד לשירותכם
Call Now Button